Legitymacja studencka ELS i hologram studencki nalezy się również na studiach zaocznych

Ulgi studenckie studia zaoczne

Zniżki studenckie a studia zaoczne. Czy i komu przysługują?

Studia zaoczne a dzienne nie różnią się niczym oprócz tego, iż te pierwsze przeprowadzane są w weekend oraz w co drugi tydzień miesiąca. Wszystkie zajęcia, które posiadają studenci dzienni rozdzielone są na całe pięć dni, jednakże na studiach zaocznych są one skumulowane w dwóch lub w góra trzech dniach, zahaczając o piątek wieczór. Jest to niekiedy dość męczące, ponieważ wykłady czy ćwiczenia mogą odbywać się dosłownie przez cały dzień, czyli na przykład o 9 rano do 18 czy 19 wieczorem z oczywistą przerwą na obiad. Jednakże wiele młodych ludzi wybiera właśnie taki tryb nauki, ponieważ jest dla nich najbardziej odpowiedni i mogą pogodzić go z pracą nawet na pełen etat. Dzięki nauczaniu weekendowemu możliwe jest rozwijanie swojej wiedzy na danym kierunku z równoczesnym kształtowaniem swojego praktycznego doświadczenia zawodowego. Zastanawiasz się jednak, czy na obu trybach wydawana jest legitymacja studencka z hologramem ELS? Czy studentom niestacjonarnym przysługują ulgi studenckie, zniżki na legitymację, czy przysługują każdemu?

Legitymacja studencka także dla studentów zaocznych

Studia niestacjonarne są bardzo cenionym aspektem dla pracodawców, gdyż każdy z nich chce posiadać w swojej firmie człowieka, który nieustannie się rozwija. Dyplom ukończenia danych studiów oraz bogate doświadczenie zawodowe jest ogromnym plusem dla każdego z nich. Legitymacją studencką posiadającą ważne naklejki ELS, która przyzwala na wiele zniżek takich jak zniżki na pociągi, czyli bilety ulgowe PKP, zniżkowe bilety na TLK, przejazd komunikacją miejską, a także korzystanie z ulg w teatrach, kinach czy kawiarniach również dysponuje student zaoczny. Ulgi dla studentów zaocznych są identyczne jak dla studentów dziennych. Praktycznie każda uczelnia wyższa w Polsce posiada w swojej ofercie taki tryb studiów, między innymi są to szkoły takie jak: Uniwersytet Warszawski w Warszawie, Politechnika Krakowska w Krakowie czy Uniwersytet Śląski w Katowicach. Student odbywający naukę w weekend ma takie same prawa jak student dzienny, obowiązują go te same zniżki jak i przywileje. Jedynym obowiązkiem jest to, aby uczestniczył w zajęciach, zdawał egzaminy a co najważniejsze zgłaszał się co każde pół roku po aktualny hologram ELS, który posiada laserowo wyciętą datę ważną przez każdy kolejny semestr. Hologram els z ważną datą uprawnia młodego człowieka do korzystania z ulgi dla studentów zaocznych. Hologramy ELS czy legitymacja wyglądają jednakowo, mają taki sam kolor, wymiar, orła RP i wyciętą datę.

Jakie są zniżki dla studentów zaocznych?

By otrzymać zniżki studenckie potrzebny jest ważny hologram studencki na legitymacji
Zniżki PKP studenckie z legitymacją ELS

Jak sama nazwa studiów wskazuję, zajęcia odbywają się w trybie niestandardowym, czyli w weekend, a nie w dzień powszedni. Studia niosą ze sobą wiele korzyści, gdyż w tygodniu można rozwijać się w wybranej przez siebie dziedzinie zawodowej, kreując przy tym swoją przyszłość. Dzięki temu młody człowiek po ukończeniu studiów będzie miał łatwiejszą drogę do wkroczenia w tryb pracy, ponieważ posiada już kilkuletnie doświadczenie niezwykle ważne dla przyszłych pracodawców. Takie studia realizują 30 procent podstawy programowej studiów dziennych. Istnieje wiele przypadków, gdyż to właśnie dorośli, którzy ukończyli już 26 rok życia decydują się na taki tryb nauczania, gdyż pozwala on kontynuować aktualną pracę, a także rozwijać swoją wiedzę z danego kierunku. W przypadku takich osób, posiadając legitymację studencką wraz z hologramem ELS także przysługują im ulgi studenckie, jednakże nie obejmują one wszystkiego. Studenci, którzy ukończyli 26 rok życia mają możliwość korzystania z 50% zniżki na przejazdy komunikacją miejską (zniżki ZTM), ulgi bilety studenckie nie są w tym przypadku ograniczone wiekowo. Zniżki na legitymację ograniczone do 26 r. życia to zniżki na PKP czy zniżkowe bilety na TLK. Jednakże każdy student, nie ważne czy uczy się w sposób stacjonarny czy niestacjonarny, uczęszczając na uczelnie wyższą w każdym mieście w Polsce, między innymi w Warszawie, Katowicach czy Gdańsku ma możliwość korzystania z takich samych ulg studenckich posiadając legitymację z ważnym hologramem ELS. Takie hologramy można nabyć w dziekanacie co pół roku, czyli w październiku i marcu.

Jakie wybrać studia?

Przed wyborem studiów oraz ich trybu, warto zasięgnąć opinii innych, którzy obecnie są absolwentami bądź są na drugim czy trzecim roku uczelni wyższej. Takie informacje można uzyskać na wielu forach internetowych bądź na stronie uczelni czy w mediach społecznościowych. Zaletą studiów dziennych jest to, iż są one nieodpłatne, także można kontynuować naukę bez wkładu finansowego. Na studiach zaocznych obowiązuje opłata czesnego, podobnie jak na studiach prywatnych. Pominięcie terminu wpłat skutkuje wykreśleniem z listy studentów, w efekcie legitymacja studencka z nalepką ELS powinna być zwrócona. Zwrot legitymacji skutkuje brakiem zniżki studenckiej, która obowiązuje jedynie z ważną legitymacją.

Czy studenci studiów zaocznych mają zniżki?

Studia zaoczne uprawniają do takich samych zniżek jak studia dziennie. Studenci studiów niestacjonarnych otrzymują legitymację studencką, która uprawnia do ustawowych zniżek na przejazdy koleją i komunikacją miejską.

Panuje powszechne przekonanie, że jedynie studenci studiów stacjonarnych mogą liczyć na korzystne zniżki w PKP, PKS, komunikacji miejskiej czy instytucjach kulturalnych. Okazuje się, że w świetle aktualnych przepisów, studenci studiów niestacjonarnych również mają prawo do ulg. Podobnie sytuacja wygląda ze studentami uczelni publicznych i prywatnych: w obu przypadkach przysługuje prawo do ustawowych zniżek w transporcie publicznym. Warunkiem skorzystania z ulg studenckich jest legitymacja z aktualną naklejką ELS, potwierdzającą status studenta. Z ustawowych zniżek na bilety PKP, PKS i komunikacji miejskiej mogą skorzystać studenci do 26 roku życia.

bilety ulgowe pkp, hologram els a zniżki studenckie, hologramy na legitymacje studencką, legitymacja studencka zniżka ztm, PKP zniżki na bilety, studenckie bilety ulgowe, studia zaoczne jakie zniżki, ulgi bilety studenckie, ulgi dla studentów zaocznych, zniżki na legitymację, zniżki na PKP, zniżki na pociągi, zniżkowe bilety na tlk

Follow us

HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE ELS

info@hologramykolekcjonerskie24.com
tel: 665 635 541
Warszawa - odbiór osobisty

Zbiory kolekcjonerskie: Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Łódź, Toruń, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Opole, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra, Bydgoszcz i Kielce.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!