Naklejki na legitymacje a rodzaj studiów
Stopień studiów a hologram ELS
Stopień studiów nie powinien mieć wpływu na wygląd i znaczenie legitymacji studenckiej wraz z jej hologramem ELS na odwrocie. Tak samo jest w przypadku kolekcjonerskich hologramów ELS, które można otrzymać przy zakupie internetowym od firm, które profesjonalnie zajmują się sprzedażą kolekcjonerską. Wiele osób jednak zastanawia się, czy we wszystkich uczelniach w Polsce obowiązuje ta sama zasada. Czy naklejki na legitymację studencką są jednakowe na studiach pierwszego i drugiego stopnia? a co ze studiami doktoranckimi? Jak wygląda nalepka studencka? Przeczytaj poniższy artykuł a dowiesz się o tym więcej.
Hologram ELS na studiach licencjackich i magisterskich
Nie istnieje żadna różnica w wyglądzie i znaczeniu legitymacji studenckiej i hologramów ELS na studiach pierwszego i drugiego stopnia. W obydwóch przypadkach naklejki studenckie wydawane są w dziekanacie każdej uczelni wyższej w Polsce, szczególnie w tych najbardziej renomowanych czyli w UW Uniwersytecie Warszawskim, UJ Uniwersytecie Jagiellońskim, PW Politechnice Warszawskiej czy UM Uniwersytecie Medycznym. Wszyscy studenci mają w obowiązku zgłosić się do dziekanatu w każdy październik i marzec bieżącego roku, aby odebrać ważny hologram ELS świadczący o ich aktualnym statusie studenta, który uprawnia ich do korzystania z wielu przywilejów jakimi są ulgi studenckie. Tylko dzięki ich okazaniu kontrolerowi oraz ważnej dacie na hologramie ELS, student ten może legalnie korzystać z wielu zniżek, które pozwalają zaoszczędzić czy odwiedzić ciekawe miejsca za niską cenę.
Czy można zdobyć naklejkę na legitymację studencką?
Naklejki na elektroniczną legitymację studencką dostępne są dla studentów poszczególnych uczelni wyższych. Naklejki ELS przedłużają ważność legitymacji i umożliwiają korzystanie ze zniżek w komunikacji publicznej, instytucjach kulturalnych czy prywatnych firmach. Warto wiedzieć, że istnieje możliwość zdobycia naklejki na legitymację studencką do celów kolekcjonerskich na naszej stronie internetowej w atrakcyjnych cenach i z szybką dostawą na terenie całego kraju.
Naklejki na legitymację studencką otrzymują studenci uczelni publicznych i prywatnych na studiach dziennych i zaocznych po zakończonym semestrze studiów. Naklejka ELS przedłuża ważność legitymacji i umożliwia korzystanie z przysługujących zniżek. Warto wiedzieć, że dostępne w naszej ofercie oryginalne hologramy ELS można kupić jedynie do celów kolekcjonerskich. Bezprawne wykorzystywanie naklejek do uzyskania korzystnych ulg wiąże się z poważnymi konsekwencjami prawnymi. Posiadamy naklejki na legitymację studencką większości uczelni wyższych publicznych i prywatnych w atrakcyjnej cenie. Sprawdź dostępność interesującej Cię naklejki na legitymację ELS na semestr 31-10-22 oraz 31-03-2023 i zamów już dziś najnowszy hologram kolekcjonerski.
Ile hologramów otrzymam na studiach licencjackich i magisterskich?
Studia licencjackie czyli pierwszego stopnia trwają trzy lata. Przez ten czas student łącznie otrzymuje sześć naklejek studenckich przez cały okres studiów aż do złożenia dokumentów wraz ze swoją pracą licencjacką. Podobnie jest w przypadku studiów magisterskich, jednakże trwają one tylko dwa lata, przez co student dostaje cztery hologramy ELS. Nie ma również żadnej różnicy na kierunkach takich jak psychologia czy medycyna, które łącznie trwają pięć lat bez przerwy, w tym przypadku także otrzymuje się ważny hologram ELS na legitymację z każdym nowym semestrem nauki. Takie hologramy mają laserowo wyciętą datę ważności, której wzór wskazuje aktualny status studenta. Jeśli zaczynamy semestr letni, data ma wycięte numery 31-10-XX, w przypadku zimowego 31-03-XX. Reasumując w każdy październik i marzec bieżącego roku należy zgłosić się po legitymację do dziekanatu każdej uczelni w Polsce, na przykład w Warszawie, Krakowie, Katowicach czy Łodzi i odebrać ważny hologram ELS.
Czym są studia dwustopniowe?
Studia dzieli się na licencjackie czyli pierwszego stopnia oraz magisterskie czyli drugiego stopnia. Studia dwustopniowe to takie, w których student najpierw studiuje na studiach licencjackich, a później na magisterskich.
Studia dwustopniowe charakteryzują się możliwością uzyskania tytułu licencjata lub inżyniera po ukończeniu studiów I stopnia, a następnie podjęcie studiów II stopnia i uzyskanie tytułu magistra. Studia dwustopniowe umożliwiają zakończenie edukacji na danym kierunku po uzyskaniu tytułu inżyniera lub licencjata. Studia podyplomowe to dobry wybór dla studentów, którzy nie są pewni czy wybrany kierunek jest dla nich odpowiedni. Warto również wiedzieć, że studia II stopnia można podjąć po uzyskaniu tytułu licencjata lub inżyniera na tym samym lub pokrewnym kierunku, co daje większe możliwości niż podjęcie jednolitych studiów magisterskich.
Czym są studia pierwszego i drugiego stopnia?
Studia pierwszego stopnia zwane licencjackimi, najczęściej trwają 3 lata lub w przypadku studiów inżynierskich 3,5 roku. Po ukończeniu studiów pierwszego stopnia otrzymuje się tytuł licencjata lub inżyniera. Studia drugiego stopnia umożliwiają zdobycie tytułu magistra osobom, które ukończyły studia pierwszego stopnia.
Studia I stopnia różnią się do studiów II stopnia długością okresu nauki, a także tytułem jaki uzyskuje się po ich ukończeniu. Na studia I stopnia często wybierają się osoby, które potrzebuję tytułu do podjęcia pracy w konkretnym zawodzie i najczęściej taka sytuacja dotyczy kierunków, po których uzyskuje się tytuł inżyniera. Studia I stopnia umożliwiają również podjęcie studiów II stopnia na tym samym lub pokrewnym kierunku, dzięki czemu student zyskuje większe możliwości zdobycia wykształcenia z interesujących dziedzin, niż w przypadku jednolitych studiów magisterskich.
Jak wygląda hologram ELS na studiach I i II stopnia?
Nalepki studenckie na studiach licencjackich i magisterskich są identyczne oraz mają również takie same znaczenie. Obydwie świadczą o aktualnym statusie studenta. Posiadają taki sam wzór orła RP, wymiary 10×9 mm, kolor, laserowo wyciętą datę oraz zabezpieczenie w postaci “plastra miodu”, które uniemożliwia odlepienie hologramu od powierzchni bez jej całkowitego zniszczenia, gdyż jej znaczna część zostaje oderwana. Nalepka traci wtedy na ważności i nadaje się tylko do wyrzucenia.
Studia doktoranckie a naklejki na legitymację studencką
Wygląd nalepki na legitymację podczas studiów doktoranckich nie różni się prawie niczym od hologramów na studiach licencjackich czy magisterskich. Jedynie trzeba wziąć pod uwagę to, iż hologram na studiach doktoranckich ma inna datę. Laserowo wycięta data na hologramie ELD Elektronicznej Legitymacji Doktoranckiej wskazuje datę 31-09-XX, czyli jest aktualna do września danego roku. Przez ten czas doktorant ma dalszą możliwość pełnoprawnego korzystania z przywilejów studenckich w postaci wielu zniżek na przejazdy komunikacją czy wstęp do ciekawych miejsc kultury.
Kolekcjonerskie hologramy ELS
Kolekcjonerskie hologramy ELS, które można otrzymać dokonując zakupu przez firmy, które profesjonalnie zajmują się ich sprzedażą, wizualnie także w żaden sposób nie różnią się od tych które otrzymujemy w każdej uczelni wyższej w Polsce, czy to jest Kraków, Warszawa, Poznań czy Wrocław. Takie firmy posiadają również wersje archiwalne kolekcjonerskich hologramów ELS, które pozwolą uzupełnić lukę w starszych datach we własnej kolekcji.
hologram studencki, hologramy els, hologramy els zakup, hologramy els zbieranie, hologramy kolekcjonerskie, hologramy kolekcjonerskie 2019, kolekcjonerskie hologramy 2019, naklejka na legitymacje, naklejka na legitymacje studencką, naklejka studencka, naklejki els, Nowe hologramy 2019