Najpopularniejsze kierunki studiów w Polsce

Studiowanie w Polsce jest obecnie niezwykle popularne. Rokrocznie najpopularniejsze kierunki studiów przeżywają istne oblężenie. Zainteresowanie niejednokrotnie przewyższa ilość wolnych wakatów i miejsc na uczelniach. Postaramy się przedstawić wykaz najpopularniejszych i najbardziej obleganych kierunków akademickich. Przedtem jednak warto zapoznać się z artykułem, który rozjaśni wiele kwestii i podpowie, jak wybierać kierunki studiów.

Studia – czy to dobry wybór

Studiowanie jest obecnie bardzo popularne. Wielu absolwentów po ukończeniu szkoły średniej i zdaniu matury staje przed ważnym życiowym wyborem – czy kontynuować naukę i pójść na studia? Wbrew pozorom wybór nie jest taki łatwy. Rezygnacja ze studiów pozwala na podjęcie pracy i uzyskanie zarobków już na tym etapie. Druga droga jednak otwiera przed nami lepsze możliwości. Dla nikogo nie jest tajemnicą, że po ukończeniu studiów znajdziemy lepszą pracę, która automatycznie da nam lepsze zarobki. Młodzi ludzi więc coraz częściej rezygnują z drogi na skróty i wybierają trudniejszą, ale dającą lepsze perspektywy – czyli studia.

Kierunki studiów – dlaczego są takie ważne

Sama decyzja o podjęciu studiów to jednak za mało. Pojawia się kolejna, nie mniej ważna kwestia – jakie studia wybrać? Decyzja ta ma duże znaczenie i będzie rzutowała na naszą przyszłość, warto więc dokładnie przeanalizować możliwości i podjąć ją świadomie, a nie zdawać się na przypadek. Wybór kierunków na studiach jest bardzo bogaty, więc jest w czym wybierać, jednocześnie zbyt duża ilość kierunków studenckich utrudnia podjęcie decyzji. Jak więc wybrać najlepszy kierunek studiów?

Kierunek studiów – jaki będzie najlepszy

Do sprawy trzeba podejść indywidualnie i wybrać według własnego uznania.  Można oczywiście posłuchać, jakie są opinie o kierunkach studiów np. od starszych kolegów czy poczytać tematyczne forum o kierunkach studiów, jednak ostateczna decyzja należy do nas. Powinniśmy poszukać kierunku studiów, który byłby zgodny z naszymi zainteresowaniami. To bardzo ważne, by studiować to, co się lubi. Inną metodą jest przeanalizowanie, jakie są najpopularniejsze kierunki studiów i wybór spośród nich. Możesz także zasugerować się tym, jakie dany kierunek studencki daje możliwości i perspektywy przyszłej pracy. Dla osób, których założeniem jest znalezienie dobrze płatnej pracy, wybór kierunku studiów pod tym kątem będzie najrozsądniejszy. Analiza rynku pracy i zapotrzebowania na specjalistów w danej dziedzinie pomoże Ci rozsądnie podjąć decyzje o kierunku na studiach.

Warszawa, Wrocław, Kraków, Gdańsk – czyli nie tylko jaki kierunek, ale też gdzie studiować

Wybierając kierunek studiów, zauważysz zapewne, że nie zawsze kierunek, który Cię interesuje, możesz studiować tam, gdzie byś chciał. Największy wybór kierunków ma Warszawa i jest to oczywiste, bo znajduje się tu najwięcej uczelni. Spory wybór oferuje też Kraków, Gdańsk, Poznań, Katowice, Rzeszów czy Gdynia. Może się jednak okazać, że mieszkasz w Zielonej Górze lub miejscem Twojego zamieszkania jest Sopot i nie ma tam wybranego przez Ciebie kierunku. Pozostaje Ci wtedy wyjazd na studia – niezależnie czy będzie to Chorzów, Wrocław czy Bydgoszcz. Wiele osób musi opuścić miejsce swojego zamieszkania, by studiować, to nic wielkiego. Jeśli mimo wszystko nie chcesz wyjeżdżać, musisz poszukać kierunku studiów najbardziej zbliżonego do wybranego przez siebie w swoim mieście. Jest to prostsze zadanie w przypadku popularnych kierunków studiów jak marketing, psychologia, ochrona środowiska, kulturoznawstwo czy pedagogika. Trudniej jest, gdy wybraliśmy nietypowy kierunek – afrykanistyka, japonistyka czy astronomia. Wtedy będziemy musieli zdecydować się na inny, gdyż ciężko będzie znaleźć podobną alternatywę.

Wybór kierunku studiów – kiedy podjąć decyzje i jak się przygotować

Im wcześniej wybierzesz kierunek studiowania, tym będzie Ci łatwiej. Część popularnych kierunków może być oblegana i nie będzie łatwo się na nie dostać. Czekają Cię więc egzaminy wstępne, do których warto się przygotować. Już na etapie matury dobrze wiedzieć jaki kierunek studiów nas interesuje, bo zdawanie na maturze odpowiednich przedmiotów może byc konieczne, by się na niego dostać.

Wybór kierunku studiów jest trudnym zadaniem, jednak jeśli dobrze wybierzesz i rozpoczniesz wymarzone studia, będziesz mógł w końcu otrzymać legitymację studencką ELS i cieszyć się z wielu ulg, jakie przysługują studentom. Może nawet zaczniesz zbierać hologramy kolekcjonerskie – to teraz bardzo popularne hobby wśród studentów.

 

Przedstawiamy listę, na której znajdują się  najpopularniejsze kierunki na studiach w miastach: Warszawa, Kraków, Gdańsk, Rzeszów, Opole, Wrocław oraz wielu innych. Są tu nie tylko najbardziej oblegana kierunki studiów, ale też ciekawe kierunki studenckie, o których nie mieliście pojęcia. Wykaz kierunków może Wam pomóc w podjęciu decyzji:

Wybrałeś swój wymarzony kierunek? A może już ukończyłeś studia na nim? Wielu studentów podczas trwania studiów “zaraża” się nowym hobby, jakim jest zbieranie hologramów kolekcjonerskich. Kolekcjonerskie hologramy to jednak pasja na lata. Jeśli wiesz już ile radości dają naklejki studenckie i chciałbyś kontynuować swoje hobby – sprawdź nowe edycje, naklejki kolekcjonerskie na legitymacje 31-03-20! Jest to pierwsza edycja, gdzie naklejki studenckie ELS mają indywidualne kody na hologramie. Kod seryjny pojawił się na nowych hologramach ELS 31.03.2020, kolekcjonerskie naklejki 31.10.20 również będą go posiadały. Kolekcjonerskie hologramy 2021, czyli naklejki studenckie 31.03.21 i 31.10.21 oraz kolejne edycje hologramów kolekcjonerskich na legitymacje muszą posiadać numer seryjny. Stanie się on stałym elementem na hologramie studenckim.

Follow us

HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE ELS

info@hologramykolekcjonerskie24.com
tel: 665 635 541
Warszawa - odbiór osobisty

Zbiory kolekcjonerskie: Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Łódź, Toruń, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Opole, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra, Bydgoszcz i Kielce.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!