Studia dwustopniowe

Studia dwustopniowe


Czym są studia dwustopniowe?

Studia dwustopniowe to podział studiów na pierwszego i drugiego stopnia. Inaczej je nazywając, studenci na studiach dwustopniowych najpierw studiują na studiach licencjackich, a później na magisterskich. Podział na studia dwustopniowe został wprowadzony w ramach procesu bolońskiego.

Studia dwustopniowe czy studia jednolite?

Studia dwustopniowe i jednolite różnią się sposobem organizacji. W sumie trwają pięć lat, jednak w przypadku studiów dwustopniowych ten okres jest podzielony na trzy i dwa lata. Trzy lata trwają studia licencjackie, a dwa magisterskie. Oznacza to, że student musi dwa razy obronić pracę dyplomową, najpierw pracę licencjacką a później magisterską. Student ma możliwość zakończenia swojej edukacji po studiach licencjackich. Jeśli chce ją kontynuować może to robić na swoim wydziale lub innym. W Polsce uczelnie oferują więcej kierunków dwustopniowych niż jednolitych. Do studiów jednolitych należą między innymi psychologia, prawo czy medycyna.

Czy student studiów dwustopniowych dostanie legitymację studencką?

Każdy student bez względu na to, czy studiuje na studiach dwustopniowych, jednolitych, dziennych czy zaocznych dostaje na początku roku akademickiego pierwszego roku studiów swoja legitymację studencką. By dokument był ważny przez okres studiów, każdy student musi co semestr zbierać naklejki z hologramem ELS. Może również zacząć je zbierać tworząc kolekcję w swoim klaserze.

Nalepki studenckie 31-10-18 – kup teraz do kolekcji!

Follow us

HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE ELS

info@hologramykolekcjonerskie24.com
tel: 665 635 541
Warszawa - odbiór osobisty

Zbiory kolekcjonerskie: Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Łódź, Toruń, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Opole, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra, Bydgoszcz i Kielce.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!