Matura

Matura


Czym jest matura?

Matura, czyli egzamin dojrzałości, jest zbiorem egzaminów, które każdy uczeń liceum oraz technikum musi zdać, by dostać dyplom ukończenia szkoły. Matura nie jest obowiązkowa, ale jest wymagana przez uczelnię wyższe. Więc jeśli ktoś marzy o studiach to musi przystąpić do egzaminów oraz uzyskać dobre wyniki. Matura jest polskim egzaminem, jeśli ktoś wybiera się na studia zagraniczne to powinien pomyśleć o maturze międzynarodowej.

Jak wygląda egzamin maturalny?

Każdy uczeń, który decyduje się zdawać egzaminy maturalne musi przystąpić do egzaminów pisemnych z języka polskiego, języka angielskiego oraz matematyki, na poziomie podstawowym. Obowiązują go również dwa egzaminy ustne: z języka polskiego oraz języka angielskiego. Można wybrać więcej przedmiotów oraz zdawać je na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. By pozytywnie zaliczyć egzamin, należy uzyskać 30% punktacji. Jeśli uczeń nie zda jakiegoś egzaminu, to może go poprawić we wrześniu.

Co po maturze?

Uczniowie, którzy przystępują do egzaminu maturalnego, najczęściej robią to z myślą o studiach wyższych. Również od tego jest uzależniony wybór przedmiotów, które zdają na maturze. Każda uczelnia w swojej ofercie przedstawia warunki przyjęcia na dany kierunek. Gdy uczeń pomyślnie zda maturę oraz dostanie się na swój wybrany kierunek, dostanie legitymację studencką oraz zaczynają mu przysługiwać wszystkie prawa wynikające ze statusu studenta. Jeśli jednak ktoś nie chce czekać aż do napisania matury, lecz już wcześniej chciałby poczuć się jak student, może zacząć kolekcjonować naklejki ELS z hologramem.

Naklejki studenckie 31.10.18 – zobacz najnowsze egzemplarze z kolekcji!

Follow us

HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE ELS

info@hologramykolekcjonerskie24.com
tel: 665 635 541
Warszawa - odbiór osobisty

Zbiory kolekcjonerskie: Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Łódź, Toruń, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Opole, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra, Bydgoszcz i Kielce.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!