Urlop dziekański

Urlop dziekański


Urlop dziekański, potocznie nazywany dziekanką, jest przerwą w studiowaniu. Student może zawiesić studia na semestr lub cały rok. Aby to zrobić musi mieć uzasadnioną przyczynę, która uniemożliwia mu przygotowywanie się do zajęć, uczestniczenie w nich oraz zdanie egzaminów w terminie. Najczęściej przyczyną urlopu dziekańskiego jest choroba, ślub, narodziny dziecka, staż lub inny kierunek studiów studiowany równolegle.

Czy na każdej uczelni można wziąć urlop dziekański?

Urlopy dziekańskie przysługują każdemu studentowi na każdej uczelni. Regulamin udzielania urlopu zależy od danej uczelni, dlatego też na różnych uczelniach są inne zasady.  Aby dostać zgodę na urlop od studiowania, należy zaliczyć wszystkie przedmioty z poprzedniego roku. Na studiach licencjackich, inżynierskich oraz magisterskich można tylko raz iść na urlop. W przypadku studiów jednolitych (np. prawo) student może wziąć urlop dwukrotnie.

Co dzieje się z legitymacją studencką podczas urlopu dziekańskiego?

Student, który przebywa na urlopie dziekańskim, zachowuje wszystkie swoje prawa związane ze studiowaniem. Jego ubezpieczenie wynikające ze statusu studenta jest aktywne przez cały urlop dziekański. To również znaczy, że jego legitymacja studencka cały czas jest ważna oraz przysługują mu związane z nią ulgi. Po powrocie na studia student otrzymuje naklejki ELS na tę samą legitymację. Jeśli chciałby zbierać hologramy po ukończeniu studiów, może zacząć je kolekcjonować hobbystycznie.

31-10-2018 naklejka na els – zobacz cennik i ofertę!

Follow us

HOLOGRAMY KOLEKCJONERSKIE ELS

info@hologramykolekcjonerskie24.com
tel: 665 635 541
Warszawa - odbiór osobisty

Zbiory kolekcjonerskie: Warszawa, Kraków, Poznań, Lublin, Łódź, Toruń, Wrocław, Katowice, Gdańsk, Szczecin, Opole, Białystok, Olsztyn, Rzeszów, Zielona Góra, Bydgoszcz i Kielce.


Kupując hologram kolekcjonerski, cennik to tylko jeden z czynników, który należy wziąć pod uwagę. Równie ważna jest profesjonalna wysyłka, tak by naklejka hologramowa nie uległa uszkodzeniu. Jeżeli zakupisz nasz hologram na legitymację, możesz być pewien, że trafi do Ciebie w nienagannym stanie! Warszawa, Kraków, a także uroczy Poznań - to tam najczęściej trafiają nasze naklejki do elektronicznej legitymacji studenckiej (ELS). Jesteś z Opola albo Olsztyna czy Rzeszowa? Tam też trafimy. Specjalne zamówienia realizujemy też w miastach: Katowice oraz Rzeszów, a także położone bardziej na Północy- Gdańsk oraz Szczecin i Białystok. Bezpieczna wysyłka to podstawa przy zakupie takich przedmiotów jak hologramy ELS. Forum kolekcjonerów zaleca także, by odbierać je osobiście. Wybór należy do Ciebie! Nie wiesz gdzie nas znaleźć? Wejdź na Olx( dawniej Tablica) lub Allegro czy Gumtree i zamów swój wymarzony egzemplarz naklejki hologramowej. Niech Twoja kolekcja zadziwi każdego!