WUM – Warszawski Uniwersytet Medyczny

Warszawski Uniwersytet Medyczny – informacje ogólne:

WUM, czyli Warszawski Uniwersytet Medyczny jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych uczelni nie tylko w Polsce, ale również na świecie. To właśnie tu szkoleni są najlepsi lekarze. Ta szkoła wyższa jest nie tylko jedną z najpopularniejszych uczelni w naszym kraju, ale także jedną z najstarszych. Szkoła ta funkcjonowała dawniej pod nazwą Akademii Lekarskiej utworzonej w 1809 roku z inicjatywy lekarzy (Augusta Wolffa, Hiacynta Dziarkowskiego, Józefa Czekierskiego i Franciszka Brandta). Jednak dzisiejsza nazwa obowiązuje od 1950 roku.

 

Jak zostać studentem WUM?

Szczegółowe wytyczne określające to, kto i kiedy może zostać przyjęty na Warszawski Uniwersytet Medyczny, można znaleźć na stronie internetowej tej szkoły wyższej. Przede wszystkim, należy jednak zdać bardzo dobrze wymagane egzaminy maturalne. Im lepsze będą nasze wyniki z tego egzaminu dojrzałości – tym większe nasze szanse na dostanie się na te wymarzone studia. Każdy student, podczas wyboru swojej ścieżki kształcenia ma do wyboru aż 14 kierunków medycznych. Jeśli więc czujesz, że medycyna jest Twoim powołaniem – koniecznie staraj się o dostanie miejsca na WUM-ie!

 

Hologramy ELS na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym:

Każdy student uczelni wyższej posiada legitymację studencką. Dokument ten zaopatrzony jest w hologramy ELS zawierające laserową datę ważności. To właśnie dzięki temu, możemy cieszyć się z tańszych biletów i innych zniżek studenckich. Warto jednak pamiętać o tym, że żadna naklejka ELS nie jest długowieczna – po każdym semestrze musimy nakleić nową. Niektóre legitymacje, posiadają dodatkowe funkcje karty płatniczej oraz karty miejskiej – koniecznie sprawdź, czy Twój dokument również może nimi być. Jeśli już ukończysz studia, to dalej możesz zbierać te niewielkie naklejki studenckie. Będzie to znakomitą pamiątką!

 

Potrzebujesz więcej informacji o kolekcjonerskich naklejkach ELS na 31/03/2019? – Przejdź tutaj!