Uniwersytet Warszawski

Uniwersytet Warszawski – informacje ogólne:

 

Uniwersytet Warszawski, znany także pod skrótem UW, jest największą publiczną szkołą wyższą w Polsce. Miano to zawdzięcza swojej rozbudowanej strukturze, która liczy blisko 21 oddziałów. Warto wiedzieć, że Uniwersytet Warszawski jest popularny nie tylko w naszej ojczyźnie, ale także na świecie. To właśnie na UW przyjeżdżają liczni studenci zagraniczni. Uczelnia ta została założona w 1816 roku przez Komisję Wyznań Religijnych i Oświecenia Publicznego. Jednak nie jest to najstarsza uczelnia w Polsce. Warto pamiętać, że na początku swojej działalności szkoła ta nosiła nazwę: Królewski Uniwersytet Warszawski niekiedy – Cesarski Uniwersytet Warszawski lub Uniwersytet Józefa Piłsudskiego w Warszawie.

 

Uniwersytet Warszawski – co zrobić, aby rozpocząć tu swoją edukację?

Dostanie się na UW nie jest takie łatwe. Ze względu na wysokie miejsce w rankingach, a także popularność tej szkoły jest dużo chętnych. Listy osób rezerwowych sięgają niekiedy kilkaset osób. Aby rozpocząć naukę na tej prestiżowej uczelni, należy mieć bardzo dobre wyniki maturalne, gdyż to właśnie to brane jest pod uwagę przy rekrutacji. Jeśli więc matura nie poszła Ci zbyt dobrze to możesz jedynie pomarzyć o byciu studentem UW.

 

Uniwersytet Warszawski – legitymacja studencka i hologramy ELS:

Podczas rekrutacji każdy zobowiązany jest do wniesienia opłaty. To właśnie w niej znajduje się opłata za legitymację studencką. Dokument ten upoważnia nas do korzystania ze zniżek studenckich. Aby jednak móc w pełni z nich korzystać, należy posiadać ważny hologram ELS. Tą naklejkę studencką otrzymujemy w dziekanacie, po każdym semestrze. Jeśli jednak nie jesteś już studentem, to możesz zacząć kolekcjonować te naklejki w swoim klaserze.

 

Szukasz więcej informacji o kolekcjonerskich hologramach ELS na 31 marzec 2019? – Przejdź tutaj!