Uczelnia Łazarskiego

Uczelnia Łazarskiego – informacje ogólne:

UŁa, czyli Uczelnia Łazarskiego, jest jedną ze szkół niepublicznych znajdujących się na terenie Warszawy. Ta szkoła wyższa, dawniej znana pod nazwą Wyższej Szkoły Handlu i Prawa, została założona przez Ryszarda Łazarskiego. Miało to miejsce w 1993 roku. Uczelnia Łazarskiego kształci swoich studentów na wielu kierunkach spośród trzech głównych wydziałów. Głównymi wydziałami są: Wydział Medyczny, Wydział Prawa i Administracji, a także Wydział Ekonomii i Zarządzania.

 

Jak zostać studentem UŁa?

Aby zostać studentem Uczelni Łazarskiego, należy dokonać internetowej rejestracji poprzez IRK. Na stronie Internetowej Rekrutacji Kandydata, po założeniu konta, będziemy musieli uzupełnić wszelkie nasze personalia, a także wyniki egzaminów maturalnych. O tym, czy zostaniemy włączeni w poczet studentów UŁa, decyduje specjalnie powołana do tego komisja, która na podstawie naszych wyników maturalnych może nas przyjąć.

 

Legitymacja i hologramy legitymacyjne na Uczelni Łazarskiego:

Każdy student Uczelni Łazarskiego posiada swoją własną legitymację studencką. Dokument ten otrzymuje się po podpisaniu ślubowania – najczęściej na początku października. To właśnie dzięki tej karcie studenckiej, jesteśmy uprawnieni do korzystania z licznych ulg uczniowskich – m.in. tańszych biletów. Aby jednak to wszystko mieć, trzeba posiadać hologram ELS. Ta niewielka, a tak bardzo ważna naklejka, wydawana jest przez dziekanat, po każdym semestrze. Oprócz tego możesz kupić ją przez Internet – pamiętaj jednak, że nie możesz wtedy korzystać z ulg. Taka kolekcjonerska pamiątka służy upamiętnieniu naszych przeżytych chwil na uczelni.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kolekcjonerskich naklejkach ELS na 31.03.2019 – kliknij tutaj!