SGH – Szkoła Główna Handlowa w Warszawie

Szkoła Główna Handlowa w Warszawie – informacje ogólne:

SGH jest najstarszą uczelnią ekonomiczną w Polsce. Ta szkoła powstała w 1906 roku i od tego czasu działa nieprzerwanie. Warto jednak pamiętać, że Szkoła Główna Handlowa nie zawsze nosiła dzisiejszą nazwę. W latach 1949-1991 – nazywana była SGPiS, czyli Szkoła Główna Planowania i Statystyki. Współczesna siedziba mieści się na Mokotowie – tuż przy stacji metra Pole Mokotowskie. Nie każdy jednak wie, że przez te ponad sto lat nazwy tej szkoły bywały różne. Wcześniejszymi historycznymi nazwami były m.in.: Wyższa Szkoła Handlowa, Prywatne Kursy Handlowe Męskie Augusta Zielińskiego oraz Miejska Szkoła Handlowa.

 

Rekrutacja na SGH w Warszawie:

Każdy, kto jest zainteresowany włączeniem w poczet studentów najstarszej szkoły ekonomicznej jaką jest SGH, powinien zapoznać się z procesem rekrutacyjnym. Jest on dostępny na stronie internetowej tej uczelni. Przede wszystkim, warto jest pamiętać o tym, że dobrze zdana matura zwiększa nasza szanse na dostanie się do tej szkoły. Co ciekawe, Szkoła Główna Handlowa jest placówką oświatową, która nie posiada wydziałów. Każdy student może kształcić się na niej w dwustopniowym systemie studiów wyższych, wybierając jeden z wielu interesujących kierunków.

 

Czy studenci SGH posiadają swoją legitymację studencką?

 

Studenci Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, podobnie jak inni żakowie, posiadają legitymację studencką. Warto pamiętać o tym, że niektóre uczelnie zaopatrują te dokumenty w dodatkowe funkcje. Dzięki temu nasza karta studenta może posłużyć nam również jak karta płatnicza i karta miejska. Aby jednak w pełni móc korzystać z przywilejów jakie niesie ze sobą ten dokument, należy posiadać ważny hologram ELS. Ważność tej studenckiej naklejki, możesz sprawdzić na odwrocie swojej legitymacji. Jeśli zbliża się już jej koniec – koniecznie przedłuż ją w swoim dziekanacie. Niektórzy studenci SGH tak bardzo lubią odbierać swoje hologramy, że ciężko jest im pogodzić się z ich brakiem po zakończeniu studiów. Właśnie dlatego decydują się na zakup kolekcjonerskiej naklejki ELS!

 

Szukasz więcej informacji o kolekcjonerskich hologramach ELS? Najnowsze naklejki studenckie na 31-03-2019 – znajdziesz tutaj!