PW – Politechnika Warszawska

Politechnika Warszawska – prestiżowa uczelnia wyższa:

Politechnika Warszawska jest prestiżową uczelnią techniczną w Polsce. Ta szkoła wyższa jest nie tylko znana w naszym kraju, ale także cieszy się sławą za granicą – szczególnie w Europie Środkowo-Wschodniej. Ówczesna PW powstała w 1915 roku, jednak nie każdy wie o tym, że szkoła swoje początki miała już w 1826 roku – to właśnie wtedy założył ją Stanisław Staszic. Jednak w wyniku wybuchu Powstania Listopadowego, uczelnia została zamknięta na 60 lat. Dzisiaj jednak funkcjonuje sprawnie – oferując studia na 19 wydziałach.

 

Jak dostać się na Politechnikę Warszawską?

Aby móc stać się częścią najlepszej uczelni technicznej w naszym kraju, jaką jest Politechnika Warszawska, należy wziąć udział w rekrutacji. Nasze szanse na dostanie się na te wymarzone studia z pewnością wzrosną, gdy osiągniemy jak najlepsze wyniki na maturze. Warto pamiętać o tym, że to właśnie kierunki, takie jak informatyka i architektura są najbardziej popularne. Z reguły więcej trudno jest się na nie dostać, gdyż liczba chętnych osób jest ogromna.

 

Politechnika Warszawska – ważność hologramów legitymacyjnych:

PW, jak każda uczelnia w Polsce, posiada legitymacje studenckie. Dokument ten uprawnia nas do tańszych biletów, a także licznych zniżek studenckich np. w kawiarniach. Aby jednak móc w pełni cieszyć się przywilejami, jaki niesie ze sobą status studenta, należy posiadać naklejki ELS. Te niewielkie hologramy naklejone zostają z tyłu naszej karty studenckiej, co semestr. Warto jednak pamiętać o tym, że posiadają one datę ważności, która kończy się w marcu lub październiku. Niektórzy absolwenci tęsknią za zbieraniem naklejek ELS – to właśnie dlatego kupują je przez Internet. Takie kolekcjonerskie hologramy są świetną pamiątką i pomagają odświeżyć wspomnienia.

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kolekcjonerskich naklejkach na 31 III 2019 – kliknij tutaj!