AWF – Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego

Akademia Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego – krótka lekcja historii:

Akademia Wychowania Fizycznego została stworzona z myślą o młodych, zdolnych ludziach, w którym tkwi potencjał sportowy. Początki istnienia tej publicznej akademii sięgają końca 1929 roku. To właśnie wtedy została utworzona. Jednak jej obecna nazwa nie funkcjonowała w ówczesnym roku. Na początku swojej działalności nosiła miano Centralnego Instytutu Wychowania Fizycznego w Warszawie. Wraz z nadejściem najgorszych lat w historii Polski (1938 roku), dzisiejszy AWF, został przekształcony w wojskową szkołę akademicką. Jednak do dnia dzisiejszego znamy ją jako Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego.

 

Kto może zostać studentem AWF-u?

To właśnie młodzi, zdolni ludzie, zafascynowani wychowaniem fizycznym, decydują się na studiowanie na warszawskim AWF-ie. By jednak spełnić swoje marzenia, muszą przejść pomyślnie cały proces rekrutacyjny. Jeśli jesteś zainteresowany Akademią Wychowania Fizycznego – koniecznie sprawdź, kiedy rusza nowy nabór rekrutacyjny. Pamiętaj także o zapoznaniu się z zasadami rekrutacji na oficjalnej stronie tej szkoły wyższej.

 

Legitymacja studencka na AWF-ie:

Niektóre legitymacje studenckie, prócz potwierdzenia naszego statusu studenta, są kartami płatniczymi lub kartami miejskimi. Dlatego warto jest zorientować się, czy Twoja legitymacja z Akademii Wychowania Fizycznego również posiada takowe funkcje. Nie zapominaj jednak o tym, że ważność tego dokumentu można ustalić na podstawie hologramu ELS. Ta niewielka naklejka znajduje się z tyłu karty studenckiej. Jeśli jednak jesteś już absolwentem AWF-u – zacznij zbierać gadżety swojej uczelni. To właśnie kolekcjonowanie hologramów uwolni stare, dobre wspomnienia.

 

Szukasz więcej informacji o kolekcjonerskich naklejkach ELS na 31 marzec 2019? – Kliknij tutaj!