Otrzęsiny na uczelni wyższej

Czym są otrzęsiny na uczelni wyższej?

Otrzęsiny na uczelni wyższej są zabawą studencką. Impreza ta najczęściej ma miejsce w klubach i odbywa się w pierwszym semestrze roku akademickiego. Jest to impreza skierowana przede wszystkim do nowych studentów. Pozwala ona nie tylko legalnie się zabawić, ale także szybciej oswoić się z klimatem nowej szkoły. Zabawa ta organizowana jest w celach integracyjnych.

 

Kto może wziąć udział w imprezie otrzęsinowej?

Każda uczelnia wyższa organizuje swoje własne otrzęsiny. Niekiedy można spotkać się także z tym, że każdy wydział, organizuje taką imprezę integracyjną tylko dla swojego wydziału. Warto pamiętać, że otrzęsiny odbywają się co roku – głównie dla każdego nowego rocznika, jednak czasami mogą w niej uczestniczyć także inni studenci. W Polsce są organizowane ogólnokrajowe otrzęsiny. Noszą one nazwę WOW! Wielkie Otrzęsiny. Jest to wielka impreza klubowa, która odbywa się w październiku, w kilkunastu, a nawet kilkudziesięciu miejscach jednocześnie.

 

Czy na otrzęsinach musisz posiadać legitymację z ważnymi hologramami ELS?

Warto pamiętać o tym, że niektóre wydziały, organizują otrzęsiny tylko dla swoich studentów. To właśnie wtedy, na wejściu do klubu, sprawdzane jest posiadanie legitymacji studenckiej. Pozwala to zagwarantować zabawę tylko w gronie pierwszorocznych studentów. Posiadanie ważnej legitymacji studenckiej, upoważnia nas także do zakupu po zniżce kolorowych napoi alkoholowych. Odbywające się otrzęsiny są niezapomnianą zabawą, o której można sobie przypomnieć, dzięki zakupie kolekcjonerskiego hologramu ELS!

 

Jeśli więc szukasz więcej informacji o kolekcjonerskich naklejkach na 31/03/2019 – szukaj tutaj!