Nauczyciel akademicki na uczelni wyższej

Kim jest nauczyciel akademicki?

Nauczyciel akademicki jest osobą szczególnie związaną z murami uczelni wyższej. To właśnie ta osoba zostaje zatrudniona przez naszą szkołę wyższą, na stanowisko dydaktyczne, naukowe lub dydaktyczno-naukowe. Należy więc pamiętać, że każdy nasz wykładowca, bez względu na to, czy studiujemy na uczelni, uniwersytecie, czy akademii jest nauczycielem akademickim. Warto także pamiętać o tym, że nauczyciel szkoły wyższej znacznie różni się od nauczyciela, którego spotkaliśmy w szkołach elementarnych i średnich.

 

Kto i kiedy może zostać nauczycielem akademickim?

Nauczyciel akademicki też był kiedyś studentem, niestety niektórzy z nich o tym zapominają – o czym każdy z nas pewnie się przekonał. Aby zostać nauczycielem w szkole wyższej, należy ukończyć studia trzeciego stopnia – doktoranckie. Jednak samo ich ukończenie nie uczyni z nas nauczyciela o tej wysokiej randze. Należy napisać swoją pracę dyplomową i ją obronić, a także przeprowadzać badania naukowe i je publikować. Nauczyciel akademicki musi być więc jak najbardziej aktywny naukowo – dzięki temu będzie mógł nie tylko się rozwijać, ale także podnosić swoje kwalifikacje.

 

Czy nauczyciel akademicki zbiera hologramy ELS?

Dopóki jest się studentem to posiada się legitymację studencką. Aby ten dokument zachował swoją ważność musi posiadać hologramy ELS. Naklejki te otrzymuje się w swoim dziekanacie po każdym semestrze. Gdy jednak zostajesz nauczycielem akademickim to mimo tego, że dalej jesteś związany z murami uczelni, to tracisz wszystkie swoje prawa studenckie i zniżki. Jeśli jednak bardzo brakuje Ci tych studenckich hologramów, to możesz zakupić je przez Internet w celach kolekcjonerskich!

 

Szukasz najnowszych kolekcjonerskich naklejek ELS na 31.03.2019? – Przejdź tutaj!