Magister uczelni wyższej

Kim jest magister uczelni wyższej?

Tytuł magister pochodzi z języka łacińskiego i oznacza mistrza, nauczyciela. Jest to stopień naukowy przyznawany na uczelni wyższej, po zaliczeniu studiów drugiego stopnia. Jednak bywają także wyjątki od tej reguły (studia lekarskie). Po osiągnięciu tego stopnia naukowego możemy podpisywać się przed swoim nazwiskiem skrótem mgr. To właśnie wtedy, większość studentów decyduje się na pójście do pracy i opuszczenie murów uczelnianych. Niektórzy jednak pozostają po to, aby dalej studiować.

 

Kto może zostać magistrem?

Tytuł magistra można otrzymać po pięcioletnich studiach wyższych. Jednak samo zaliczenie wszelkich egzaminów i sesji nie jest równoznaczne z byciem magistrem. Oprócz zakończenia studiów drugiego stopnia sukcesem należy napisać pracę magisterską i obronić ją. Gdy wszystko pomyślnie pójdzie to możemy cieszyć się otrzymanym tytułem, zdobytym dzięki naszej ciężkiej pracy. Otwiera nam to nie tylko nowe perspektywy zawodowe, ale także możliwości edukacyjne. Dzięki zdobytemu stopniowi możemy pójść na studia trzeciego stopnia – doktoranckie.

 

Czy magister musi zbierać hologramy ELS?

Póki studiuje się na studiach drugiego stopnia, jest się studentem. Oznacza to, że posiada się legitymację studencką. Aby dokument ten był aktualny, należy na nim mieć hologramy ELS. Te niewielkie naklejki można dostać w swoim dziekanacie. Jeśli jednak zdobyło się już tytuł magistra, to oznacza to, że musimy zwrócić naszą legitymację studencką. Jeśli jednak nadal chcesz zbierać te studenckie naklejki, to możesz je zakupić przez Internet.

 

Szukasz więcej informacji o kolekcjonerskich hologramach ELS na 31/03/2019? Kliknij tutaj!