Licencjat uczelni wyższej

Licencjat uczelni wyższej – kim jest?

Licencjat pochodzi z języka łacińskiego od słowa licentiatus. Jest to tytuł zawodowy, który możemy zdobyć na uczelni wyższej. Stopień ten, mogą zapewnić nam studia pierwszego stopnia, które trwają 6 semestrów, czyli 3 lata. Jest to najbardziej podstawowy tytuł, jaki możemy uzyskać w wyższym szkolnictwie. Warto pamiętać, że skrótem od tytuły licencjatu jest lic. jednak z reguły nie używa się go podczas podpisywania się.

 

Jak zdobyć tytuł licencjacki na uczelni wyższej?

Aby zdobyć tytuł licencjata należy zaliczyć trzyletnie studia pierwszego stopnia. Jednak samo zdanie wszelkich sesji i egzaminów nie wystarczy. Należy również napisać swoją własną pracę licencjacką, którą następnie obronimy podczas swojej obrony. Jeżeli wszystko pomyślnie pójdzie, to jesteśmy tytułowanym licencjatem. To nie tylko podnosi nasze kwalifikacje zawodowe, ale także umożliwia nam podjęcie studiów drugiego stopnia – studiów magisterskich, które są dwuletnie.

 

Czy, po studiach licencjackich, traci się legitymacje i naklejki ELS?

Uzyskanie tytuły licencjata otwiera nam nowe możliwości. Możemy rozpocząć pracę, albo zdecydować się na studia magisterskie. Gdy wybierzemy tą drugą opcję to zachowujemy nasza legitymację. Wyjątek stanowi zmiana uczelni – wtedy dostajemy nową. Niezależnie co postanowimy to i tak będziemy musieli dalej zbierać hologramy ELS, aby legitymacja nie straciła swojej ważności. Jeżeli jednak zdecydujemy się pójść do pracy to również możemy dalej zbierać te niewielkie naklejki. Możesz zakupić je w celach kolekcjonerskich przez Internet.

 

Jeżeli szukasz więcej informacji o kolekcjonerskich hologramach na 31/03/2019 – kliknij tutaj!