Laboratorium na uczelni wyższej

Czym jest laboratorium na uczelni wyższej?

 

Laboratorium każdemu z nas kojarzy się z eksperymentami i szalonym naukowcem, który miesza w nim różne, dziwne i kolorowe mikstury. Dziwne, duże google i biały płaszcz – większość z nas właśnie tak wyobraża sobie przebranie owego szalonego naukowca. Wbrew pozorom wyobrażenie to może choć trochę być podobne do rzeczywistości. Laboratorium na uczelni wyższej jest właśnie pomieszczeniem do przeprowadzania różnego rodzaju badań naukowych oraz eksperymentów. Aby badania można było przeprowadzić szybko i sprawnie, to pomieszczenie to wyposażone jest w specjalnie przystosowany do tego sprzęt.

 

Kto może pracować w laboratorium?

Warto pamiętać, że nie na każdym kierunku studiów są zajęcia w laboratorium. Zajęcia te najczęściej mają studenci studiów inżynieryjnych. To właśnie tam, są przeprowadzane wszelkie badania naukowe, które wymagają wielu eksperymentów w ściśle kontrolowanych warunkach. Jest to świetny sposób na to, aby zdobytą wiedzę, zastosować w praktyce i potwierdzić wszelkie teorie. Również na późniejszych etapach nauki (studiach doktoranckich) można pracować w tym pomieszczeniu.

 

Wejście do laboratorium, a legitymacja z ważnymi hologramami ELS:

Aby mieć zajęcia w laboratorium trzeba być studentem studiów wyższy. Taki status może nam zagwarantować posiadanie legitymacji studenckiej. Aby jednak ten dokument był ważny i wiarygodny, należy posiadać hologramy ELS. To właśnie dzięki tym niewielkim naklejkom, otrzymywanym w dziekanacie, możemy korzystać z różnych przywilejów dla młodych żaków. Jeśli jednak już skończysz studia, to dalej możesz kolekcjonować te niezwykłe hologramy studenckie.

 

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej o kolekcjonerskich naklejkach ELS na 31 marzec 2019 – kliknij tutaj!