Książeczka studenta na uczelni wyższej

Czym jest książeczka studenta na uczelni wyższej?

Książeczka studenta na uczelni wyższej jest indeksem. Dokument ten, w czasach swojej świetności, był najważniejszym dokumentem, posiadanym przez każdego studenta. To właśnie w nim znajdowały się wszelkie, niezbędne informacje o danym studencie. Indeks zawierał, nie tylko, nasze imię i nazwisko, ale także adres zameldowania, nazwę naszej uczelni, a także kierunek studiów. To właśnie do niego były wpisywane nasze oceny z poszczególnych egzaminów, odbyte praktyki, a także informacje o odbytym urlopie dziekańskim.

 

Dlaczego papierowy indeks stracił na swojej popularności?

Obecnie papierowy indeks jest rzadziej używanym dokumentem na uczelniach wyższych. Został on zastąpiony przez dziennik elektroniczny, w którym łatwiej jest sprawdzić swoje oceny i wszelkie postępy w nauce. Dziennik elektroniczny jest lepszym rozwiązaniem, nie tylko dla studenta, ale także dla wykładowcy, który w dowolnym miejscu i czasie może wstawiać nasze oceny. Warto pamiętać, że papierowy indeks można było łatwo zgubić, a także zniszczyć. Dzięki elektronicznemu dziennikowi nasze oceny i wszelkie dane osobowe mogą być przechowywane w bezpiecznym miejscu bez ryzyka zagubienia.

 

Kolekcjonerskie hologramy ELS:

Niektóre uczelnie wyższe oferują zakup indeksu papierowego. To właśnie dzięki tej formie, możemy cieszyć się namiastką dawnego systemu.  W takim przypadku indeks papierowy jest świetną pamiątką z czasów studenckich, w które wkładamy nie lada trud. Nie zapominaj także o tym, że to właśnie dzięki kolekcjonerskim hologramom ELS, możesz wrócić do swoich wspomnień z czasów studenckich.

 

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem kolekcjonerskich naklejek na 31 marzec 2019 – kliknij tutaj!