Katalog biblioteczny

Czym jest katalog biblioteczny?

Obecnie coraz powszechniejsze stało się korzystanie z innowacyjnych technologii, dzięki którym nasze życie staje się prostsze. Jednym z takich miejsc są uczelnie wyższe. Te dydaktyczne placówki dostosowują się do zmieniających się czasów, po to, aby kształcić jak najefektywniej młodych żaków. Jednym z takich miejsc jest właśnie biblioteka. Nie każdy z nas pamięta o tym, aby pójść i wypożyczyć potrzebną książkę. Czasami nie mamy po prostu na to czasu. Na szczęście obecnie istnieje katalog biblioteczny, dzięki któremu możemy to zrobić w domu. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy być pewni, że interesująca nas pozycja piśmiennicza będzie na nas czekała.

 

Kto może korzystać z katalogu bibliotecznego?

Do korzystania z katalogu bibliotecznego upoważniony jest każdy student i wykładowca. Dostęp do tej platformy umożliwia nam nasze wirtualne konto uczelniane. Dzięki katalogowi bibliotecznym nie tylko szybciej i łatwiej możemy wypożyczyć książkę, ale także sprawdzić jakie pozycje i do kiedy mamy już wypożyczone. Pozwala to na bieżąco kontrolować to, co wypożyczamy z uczelnianej biblioteki.

 

Czy potrzebuję legitymacji studenckiej i hologramów ELS, aby mieć dostęp do katalogu bibliotecznego?

Aby móc w pełni cieszyć się korzystaniem z internetowego katalogu bibliotecznego, należy przejść szkolenie biblioteczne. Warto jednak pamiętać, że warunek ten jest zależy od danej uczelni. Dlatego najlepiej jest zapoznać się z tym, co mówi na ten temat regulamin. Aby korzystać z katalogu bibliotecznego, należy posiadać status studenta. Może on zostać potwierdzony, dzięki  legitymacji studenckiej z ważnymi hologramami ELS. Nie zapominaj o tym, że takie naklejki możesz zakupić przez Internet w celach kolekcjonerskich.

 

Jeżeli potrzebujesz więcej informacji o kolekcjonerskich hologramach ELS na 31.03.2019 – koniecznie zajrzyj tutaj!