Identyfikacja studenta studiów wyższych

Identyfikacja studenta – informacje ogólne:

W obecnych czasach dąży się do tego, aby każdy dokument, w miarę swoich możliwości, posiadał elektroniczny nośnik informacji. Pomaga to nie tylko łatwo i sprawnie zidentyfikować daną osobę, ale także uzyskać najpotrzebniejsze o niej informacje. Współcześnie dąży się więc do tego, aby dokumenty tożsamościowe były wydawane w wygodnej formie elektronicznej.

 

Identyfikacja studenta, czyli studencka legitymacja

Najczęstszym elektronicznym dokumentem tożsamości, z którym możemy się spotkać, jest legitymacja studencka. To właśnie ten niewielki, plastikowy dokument, potwierdza bycie studentem danej uczelni wyższej. Jednak sama legitymacja to za mało. Abyśmy w pełni mogli korzystać z przysługujących nam wtedy zniżek, musimy posiadać na niej hologram ELS. Taka naklejka nie jest jednak długo ważna. Należy zgłaszać się po nowy hologram do dziekana swojego wydziału, co każdy semestr.

 

Identyfikacja studenta, a kolekcjonerskie hologramy legitymacyjne:

Podczas kontroli w transporcie komunikacji miejskiej kontroler ma prawo sprawdzić ważność naszej legitymacji. To właśnie dlatego, musimy posiadać ważny hologram. Jeśli go nie posiadamy, a korzystamy ze zniżek na bilety – możemy mieć kłopoty. Obecnie – w Internecie – można zakupić naklejki ELS. Są one jednak przeznaczone tylko i wyłącznie do celów czysto kolekcjonerskich. Dlatego nie wolno naklejać ich na swoją legitymację, z której korzystamy!

 

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kolekcjonerskich hologramach ELS na 31/03/2019 – kliknij tutaj!