E-learning

 

E-learning – czym jest?

E-learning jest systemem, który został stworzony m.in. dla wygody studentów. System E-learningu opiera się na nauczaniu za pomocą Internetu i sieci komputerowej. Dzięki temu wspomaganiu dydaktycznemu możemy uczyć się ze smartfonów, tabletów, Internetu i komputerów osobistych. Jest to jak najbardziej innowacyjne rozwiązanie, które często jest stosowane w ramach rozszerzenia nauczania. Większość uczelni wyższych wykorzystuje platformę E-learningu do kursów językowych. Student, oprócz uczestnictwa na stacjonarnych zajęciach, ma również obowiązek rozwiązywania zadań właśnie po przez E-learning.

 

E-learning – jakie korzyści przynosi?

E-learning pozwala także na zaliczenia toku studiów, jednak nie jest to jeszcze aż tak powszechne. Dzięki tej platformie mamy ułatwiony kontakt z nauczycielem, który podsyła nam zadania, które rozwiązujemy na bieżąco. E-learning pozwala studentom na rozwijanie się w dogodnym czasie i miejscu. Co wiąże się z lepszym dopasowaniem do zmieniających się czasów. Jest to rodzaj indywidualnego kursu, w którym nie musimy dostosowywać się do całości grupy studenckiej.

 

E-learning – czy potrzebuję legitymacji studenckiej i naklejek ELS, aby z niego korzystać?

Aby za darmo i bez problemów korzystać z tej wygodnej formy nauki, należy być studentem. Jednak sam ten status to za mało, bo aby tak było, musimy posiadać ważna legitymacje. Należy pamiętać, że ten dokument jest aktualny wtedy, gdy mamy na nim ważną naklejkę ELS. Jednak sam dokument to za mało – uczelnia musi mieć taką możliwość, aby stworzyć kurs w E-learningu, a my musimy należeć do tej grupy osób, która będzie mogła z niego korzystać.

 

Jeśli czasy studenckie już dawno za Tobą,  zacznij kolekcjonować hologramy legitymacyjne. To właśnie dzięki nim, powrócisz z uśmiechem do swoich wspomnień. Naklejki na 31 marzec 2019 – znajdzie tutaj.