Dzień otwarty na uczelni wyższej

Dzień otwarty na uczelni wyższej – informacje ogólne:

Dzień otwarty na uczelni wyższej został stworzony z myślą, o wszystkich osobach zainteresowanych daną uczelnią. To właśnie wtedy, szkoła wyższa, ma okazję do zaprezentowania się z jak najlepszej strony. Drzwi otwarte danej uczelni, są więc wydarzeniem organizowanym przez szkołę, na którym można dowiedzieć się wielu istotnych kwestii. To właśnie wtedy, wszyscy zainteresowani kandydaci, mogą zapytać o wszelkie interesujące ich kwestie. Dodatkowo atrakcyjna jest wtedy możliwość bezpośredniego kontaktu ze studentami uczelni. Jest to bardzo pomocne, gdyż czeka nas ciężki wybór, z jakim musimy się zmierzyć wybierając sobie uczelnie, która spełni nasze oczekiwania

 

Dzień otwarty na uczelni wyższej – kiedy się odbywają?

Nie ma jednej, konkretnej daty, określającej to, kiedy mają odbywać się dni otwarte wszystkich uczelni w Polsce. Najczęściej jednak szkoły wyższe mają otwarte drzwi dla wszelkich interesantów wiosną. To właśnie wtedy maturzyści mogą odwiedzić wszystkie te uniwersytety i dokonać wyboru, który z nich warto wybrać. Najczęściej są to dwa następujące po sobie dni, tak by każdy miał możliwość uczestnictwa w nich. Każda uczelnia ustala samodzielnie swoje dni otwarte.

 

Dzień otwarty na uczelni wyższej – czy aby się tam udać potrzebujesz legitymacji i hologramów?

Aby udać się na dzień otwarty nie potrzebujesz legitymacji studenckiej. Dokument ten otrzymujesz na początku października, gdy dostaniesz się już do konkretnej szkoły wyższej. Na legitymacji studenckiej, prócz nazwy uczelni, znajduje się hologram. Jest to niewielka naklejka ELS, która potwierdza ważność tego dokumentu. Gdybyś jednak nie studiował, a bardzo zależałoby Ci na tym, aby zdobyć takowy hologram do swojego klasera – to dzięki nam możesz zacząć je w nim kolekcjonować.

 

Kliknij, jeżeli chcesz uzyskać więcej informacji na temat kolekcjonerskich hologramów ELS, na 31 marzec 2019!