Dziekanka na uczelni wyższej

Dziekanka na uczelni wyższej – czym tak właściwie jest?

Większość ambitnych ludzi pragnie rozwijać się, nie tylko pod względem intelektualnym, ale także zawodowym. Jednak z czasem przychodzi taki moment, że nie nadążamy za wszystkim co zaplanowaliśmy. Ciągłe zabieganie pomiędzy pracą, uczelnią, życiem i innymi problemami, niekiedy może wprowadzić chaos w nasze życie. Zwykle nie jesteśmy wtedy w stanie sprostać wszelkim naszym planom, a co najważniejsze – obowiązkom. Może się to trafić nawet osobą, które cechują się niezwykłą organizacją swojego czasu…

Na szczęście uczelnie wyższe, przewidziały taką możliwość i dają nam szansę na wzięcie urlopu od szkoły!

 

Dziekanka na uczelni wyższej – kiedy może nas dotyczyć?

Urlop dziekański jest przerwą w studiowaniu. Przerwa ta może mieć różny czas – jeden semestr lub cały rok. Aby otrzymać urlop dziekański, musimy złożyć odpowiednie podanie w naszym dziekanacie, które rozpatrzy dziekan naszego wydziału. Nie ma jasno sprecyzowanych zasad przyznawania urlopu dziekańskiego – każda uczelnia może na innej podstawie go przyznać. Z reguły, podstawą do przyznania urlopu dziekańskiego jest macierzyństwo, choroba, ewentualnie wzięcie ślubu. Ważne jest jednak to, aby mieć zaliczony przynajmniej pierwszy rok studiów – bez tego nie może być mowy o tej formie przerwy w nauce.

 

Czy na okres urlopu dziekańskiego traci się swoje przywileje studenckie wynikające z naklejki ELS?

Gdy decydujemy się na wzięcie urlopu dziekańskiego to wszelkie nasze prawa studenckie nie przestają istnieć. Dalej jesteśmy studentami, którym przysługują te same prawa, co dawniej. Posiadamy legitymację z ważnymi hologramami ELS, które upoważniają nas do zniżek na bilety itp.

 

Jeśli nie jesteś już studentem, a tęsknisz za naklejkami ELS – możesz zacząć je kolekcjonować w swoim klaserze, dzięki nam! Kliknij tu – jeśli chcesz zdobyć najnowszy, kolekcjonerski hologram ELS na 31 III 2019!