Dom ucznia szkoły wyższej

Dom ucznia szkoły wyższej – informacje ogólne

Nie każdy student mieszka w tym samym mieście, co znajduje się jego uczelnia wyższa. Spora część młodych żaków, zmuszona jest każdego dnia, wyruszać na zajęcia. Często wiąże się to z wcześniejszym wstawaniem, aby zdążyć na autobus lub pociąg. Czasami jednak, nawet w okolicy naszego rodzinnego miasta, nie znajdziemy żadnej prestiżowej uczelni, która będzie odpowiadać naszym oczekiwaniom i wymaganiom. A przecież każdy z nas chce studiować coś co jest pasją, a jednocześnie przyniesie opłacalny zawód! Dlatego też postanawiamy wyruszyć w świat i studiować w odległym mieście. Zaczynamy wieść swoje dorosłe życie i pierwszy raz jesteśmy zdani w większości na siebie.

 

Dom ucznia szkoły wyższej – czym tak właściwie jest?

Dom ucznia szkoły wyższej został stworzony z myślą o studentach, którzy muszą pokonywać duże odległości pomiędzy domem, a uczelnią. To właśnie dzięki nim studenci mogą zamieszkać blisko uczelni i nie tracić czasu na czasochłonne dojazdy. Jest to dom, o który ubiegać może się każdy z nas. Budynek ten należy do władz uczelnianych i to właśnie one decydują, kto z nas może w nim zamieszkać.

 

Dom ucznia szkoły wyższej – czy potrzebuję legitymacji i naklejek ELS?

O pokój w akademiku może ubiegać się każdy przyjęty student. O pozytywnej decyzji, ze strony władz uczelni, decyduje czas złożenia przez nas stosownego podania, a także odległość naszego domu od szkoły wyższej. O miejsce w akademiku możemy ubiegać się, gdy zostaniemy przyjęci na dane studia. Nie jest wtedy potrzebna nam legitymacja studencka. Wynika to z tego, że ten studencki dokument otrzymujemy wraz z ważnym hologramem ELS dopiero na początku października.

Jeśli jednak wyjątkowo zależy Ci na posiadaniu tej wyjątkowej naklejki ELS, to możesz nabyć ją w celach kolekcjonerskich!

 

Już dziś kup kolekcjonerski hologram studencki na 31-03-2019!