Doktor habilitowany na uczelni wyższej

Doktor habilitowany na uczelni wyższej – kim jest ten człowiek?

Tytuł doktora habilitowanego brzmi bardzo poważnie. Wśród większości studentów, tytuł ten, wzbudza podziw dla danej osoby. Nic więc w tym dziwnego, skoro na takie miano, należy sobie ciężko zapracować. Ogólnie status doktora habilitowanego, jest najwyższym stopniem naukowym w naszym kraju. To właśnie doktor otrzymuje ten stopień, dzięki Centralnej komisji do Spraw Stopni i Tytułów.

 

Doktor habilitowany na uczelni wyższej – jak zdobyć ten tytuł?

Aby zostać doktorem habilitowanym należy odznaczać się nieprzeciętnym intelektem, a także wytrwałością. Wynika to przede wszystkim z chęci samodoskonalenia się. Ten wysoki tytuł otrzymujemy po ukończeniu studiów trzeciego stopnia (doktoranckich), na które mało osób się decyduje. Większość z nas poprzestaje na drugim stopniu (magistrze). Jednak samo ukończenie studiów i obronienie swojej pracy doktorskiej, to za mało. Z reguły każdy doktor habilitowany, musi jeszcze, w trakcie swojej edukacji, przeprowadzać różne badania naukowe.

 

Czy doktor habilitowany posiada legitymację studencką i naklejki ELS?

Doktor habilitowany jest upoważniony do samodzielnego nauczania, promowania ewentualnych kandydatów do stopnia naukowego doktora, a także recenzowania rozpraw. Podczas studiów doktoranckich otrzymujemy nową legitymację studencką, która trochę różni się od naszej dotychczasowej. Jednak na nią również zbieramy hologramy ELS, które otrzymujemy z dziekanatu. Gdy jednak obronimy już swoją pracę nasze legitymacja traci ważność.

 

Jeśli jednak jesteś prawdziwym sentymentalistą i brakuje Ci tych naklejek ELS, możesz zacząć je kolekcjonować. Dzięki nam w Twoim klaserze będą najnowsze i najlepsze kolekcjonerskie hologramy! Już dziś kup te na 31 III 2019!