Darmowe przejazdy komunikacją miejską

Czym jest darmowa komunikacja miejska?

Komunikacja miejska jest rodzajem transportu na terenie dużych miast Polski. To właśnie dzięki niemu, możemy przemieszczać się po danym mieście, często oszczędzając dzięki temu swój czas, który tracimy stojąc w korkach w samochodzie. Środkami transportu miejskiego są autobusy, tramwaje, metro, a także pociągi, które poruszają się w obrębie danego obszaru (np. Warszawy i okolic). Każdy z nas może korzystać z tego transportu, który w rozrachunku finansowym, często wypada bardziej opłacalnie niż codzienne przemieszczanie się samochodem. Pozwala to nie tylko oszczędzić czas i pieniądze, ale także znacząco wpływa na poprawę środowiska.

 

Kiedy mogę jeździć za darmo komunikacją miejską?

Do korzystania z darmowej komunikacji miejskiej jest uprawiona każda osoba. W ciągu całego roku jest jeden szczególny dzień – Dzień Bez Samochodu. To właśnie wtedy wszelka komunikacja miejska jest dla wszystkich darmowa. Dzięki temu, możemy zrobić coś dobrego dla naszego środowiska i choć na jeden dzień ograniczyć emisję spalin samochodowych. W inne dni, każdy pasażer transportu miejskiego, jest zobligowany do posiadania biletu. Warto także pamiętać o tym, że niektóre osoby, mogą w pełni korzystać, za darmo, z tego rodzaju transportu. Najczęściej na taki przywilej mogą liczyć osoby niepełnosprawne, powstańcy i kombatanci, osoby oddające krew, dzieci do 4 r.ż. Co ciekawe, jeśli urodziłeś się w autobusie – to również masz ten przywilej.

 

Darmowa komunikacja miejska, a legitymacja studencka i hologramy ELS:

 

Dzięki posiadaniu ważnej legitymacji studenckiej, możemy liczyć na zniżki na zakup biletów komunikacji miejskiej. Z reguły wynosi ona 50%. Ważne jest jednak to, aby posiadać na niej także hologram ELS. Taką naklejkę otrzymujemy w naszym dziekanacie co semestr.

 

Jeśli jednak nie jesteś studentem, a bardzo podobają Ci się hologramy – to zacznij je kolekcjonować. Dzięki nam, zdobądź najnowszy hologram studencki na 31 marzec 2019. Aby dowiedzieć się więcej – kliknij tutaj!