Biuro karier

Biuro karier – czym tak właściwie jest?

Należy pamiętać, że studia, to nie tylko czas długich imprez integracyjnych, nocnego wkuwania do sesji, czy też zdobywania wiedzy. Studia to również czas pierwszych kroków na ścieżce zawodowej. Dlatego ważne jest, aby w tej dorosłości, dobrze rozpocząć i rozplanować swoja karierę. Obecnie coraz więcej uczelni w Polsce oferuje taką pomoc dzięki tworzeniu biur karier. To właśnie tam, pracownicy szkoły wyższej udzielą Ci niezbędnej pomocy i rad w obraniu jak najlepszej ścieżki kariery zawodowej. Tylko jasno postawione i sprecyzowane cele, dają motywację do walki o sukces! Więc drogi studencie, przestań jedynie marzyć i weź się do roboty!

 

Biuro karier – czym się zajmuje?

Akademickie biuro kariery zajmuje się przede wszystkim udzielaniem informacji studentom, a także absolwentom na temat rynku pracy. To właśnie tutaj, uzyskasz niezbędną pomoc w znalezieniu odpowiednich ofert pracy, praktyk, staży oraz wolontariatu. Do misji biur karier należy: pozyskiwanie informacji o aktualnych ofertach pracy, prowadzenie doradztwa zawodowego, szkolenia z jak najlepszej autoprezentacji. Monitorują one także działania zawodowe i osiągnięcia swoich absolwentów. Ponadto: promują wizerunek uczelni, idee biur karier oraz inicjują spotkania byłych i obecnych żaków z pracodawcami.

 

Biuro karier, a legitymacja studencka i kolekcjonerskie hologramy ELS:

Do uzyskania pomocy w biurze karier nie jest potrzebna legitymacja studencka. Gdyby jakiś absolwent wyjątkowo zatęsknił za klimatem uczelni, może choć trochę poczuć namiastkę studenckiego życia. Dzięki kolekcjonowaniu hologramów ELS, każdy absolwent, choć przez chwilę, wraca wspomnieniami do dawnych, dobrych czasów!

 

Kolekcjonerskie naklejki ELS, czekają właśnie na Ciebie – ważne do 31-03-2019