Bilet ulgowy dla studenta

Bilet ulgowy – informacje ogólne:

Słowo bilet, pochodzi z języka francuskiego od wyrazu billet. Jest to nic innego jak zwykle niewielki dokument, który potwierdza uprawnienia do skorzystania z jakiejś konkretnej usługi. Obecnie bilety są najpopularniejszą formą dokumentu, który należy mieć, choćby podczas wejścia na mecz sportowy, spektaklu teatralnego oraz wejścia do kina czy muzeum. Najczęściej jednak każdy z nas  spotyka się z pojęciem biletu w komunikacji miejskiej swojego miasta.

 

Bilet ulgowy – do czego upoważnia?

Niezależnie od miejsca, w  którym się znajdziemy, bilety zazwyczaj możemy nabyć w dwóch wariantach. Wyróżniamy bilet ulgowy, a także bilet normalny. To właśnie ten pierwszy rodzaj jest najkorzystniejszą formą, ale tylko dla niektórych osób. Z reguły bilet ulgowy upoważnia nas do 50% zniżki na wszelkie bilety do kina, muzeów, teatrów i meczów. Nie zapominajmy jednak o najważniejszym. Bilet ulgowy upoważnia nas do płacenia tylko połowy ceny za przejazd komunikacją miejską!

 

Bilet ulgowy, a posiadanie legitymacji studenckiej i hologramów ELS:

Najczęściej bilet ulgowy jest przeznaczony dla uczniów (w tym także studentów), niekiedy dzieci w wieku przedszkolnym, posłów i senatorów, emerytów, a także ofiar czasów wojennych. Najczęściej, aby skorzystać z tej formy zniżki, należy okazać (odpowiednim osobom do tego uprawnionym) dokument uprawniający do korzystania z tejże ulgi. Ważne jest to, aby był to ważny dokument – w przypadku studentów musi posiadać ważny hologram ELS.

 

Jeśli czasy studenckie już dawno za Tobą, możesz zakupić kolekcjonerski hologram na legitymację ważny do 31 marca 2019 roku. Dzięki temu powspominasz swoje dawne życie studenckie!