Gazeta studencka na uczelni wyższej

Gazeta studencka na uczelni wyższej – informacje ogólne:

Gazeta studencka jest zwykle bezpłatną gazetą, wydawaną w regularnych odstępach czasu, np. co miesiąc. Najczęściej, w tego rodzaju magazynie, są poruszane sprawy społeczno-kulturowe, które są skierowane do społeczności akademickiej. Gazeta na uczelni wyższej, może zawierać w sobie praktyczne porady, dotyczące studiowania, a także pierwszych doświadczeń na rynku pracy. Magazyn ten najczęściej obejmuje wszelkie aktualności uczelniane. Jeśli więc chcemy wiedzieć, co ciekawego wydarzyło się na naszej uczelni – to najczęściej sięgamy po ten magazyn.

 

Gazeta studencka na uczelni wyższej – kto może ją pisać?

Gazeta studencka najczęściej jest prowadzona, na danej uczelni wyższej, przez samorząd studencki. To właśnie żakowie odpowiadają za to co znajdzie się w tym magazynie, a także to oni decydują o tematach, które zostaną poruszone. Za pisanie artykułów najczęściej odpowiadają studenci dziennikarstwa, którzy wiążą swoją przyszłość z kierunkiem tych studiów. Pozwala im to doskonalić swoje kompetencje. Praca przy gazecie uczelnianej jest więc pewnego rodzaju namiastką prawdziwej pracy.

 

Gazeta studencka na uczelni wyższej, a legitymacja studencka i naklejki ELS:

Gazeta studencka znajduje się pod patronatem władz uczelni – wynika to z tego, że proces jej tworzenia, odbywa się na danej uczelni. Aby pisać artykuły uczelniane, musimy posiadać status studenta – jednak nie jest to warunek konieczny. Zależne jest to od regulaminu danej uczelni. Dokument potwierdzającym aktualny status studenta jest legitymacja studencka. To właśnie ona zawiera hologramy ELS, które upoważniają nas m.in. do korzystania ze zniżek studencki. Takową naklejkę odbieramy po zakończeniu każdego semestru w naszym dziekanacie.

 

Jeśli nie jesteś studentem, a chcesz mieć naklejkę ELS na 31 marzec 2019 rok – to kup ją tutaj. Dzięki nam zapełnisz swój klaser!