ELS- legitymacja studencka – nowoczesność i funkcjonalność

Zbierasz hologramy kolekcjonerskie? Interesuje Cię budowa elektronicznej legitymacji studenckiej? W takim razie sprawdź, co należy wiedzieć o ELS!

Hologramy na legitymacje studencka
Elektroniczna Legitymacja Studencka – zdjęcie.

ELS – czym się charakteryzuje budowa legitymacji studenta

Rzadko zdarza się, żeby studenci przyglądali się dokumentowi, który potwierdza ich status przynależności do uczelni. Jednak Ci najbardziej wnikliwi wiedzą, że Elektroniczna Legitymacja Studencka to intrygujący dokument, który posiada charakterystyczne cechy. Otóż, zgodnie z rozporządzeniem MNiSW(Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego), każda ELS musi przede wszystkim posiadać aktualny hologram studencki z laserowo grawerowaną datą. Głównie dlatego, że ważna data na naklejce studenckiej uprawnia do wielu przydatnych zniżek. Ponadto, istotnym elementem legitymacji studenckiej jest obowiązkowe zdjęcie studenta. Dokument ten posiada również specjalny procesor oraz chip, dzięki czemu możliwe jest sprawdzenie jego ważności. Takie same cechy posiadają nasze egzemplarze hologramów kolekcjonerskich. Na plakietce powinny znaleźć się również dane studenta, a także indywidualny numer albumu, generowany dla każdego studenta.

Nalepka na legitymację studenta – do czego się przydaje?

Naklejki semestralne (hologramy els) to nie tylko dowód na to, że student jest nadal na liście studentów danej uczelni, ale również uprawnienie do korzystnych zniżek. Warto wiedzieć, że naklejka studencka umożliwia korzystanie z komunikacji miejskiej z 50%- owym rabatem. Poza tym hologram ELS daje możliwość kodowanie biletu ZTM. Tego rodzaju udogodnienie niestety nie jest możliwe na wszystkich uczelniach. Nie nadaje się do tego też legitymacja studencka kolekcjonerska, jednak wiele uczelni umożliwia swoim studentom kodowanie biletu na legitymacji. W Warszawie ta opcja jest dostępna w następujących szkołach wyższych:

Uniwersytet Warszawski,  Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego, Akademia Sztuk Pięknych, Szkoła Główna Handlowa, Akademia Teatralna im. A. Zelwerowicza, Warszawski Uniwersytet Medyczny, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Collegium Civitas, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina, Akademia Leona Koźmińskiego (Koźmiński), Akademia Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej oraz inne uczelnie. Chcesz poznać ich dokładny wykaz? Sprawdź to na stronie ZTM!

Informacje o nowych hologramach els – kliknij

Najnowsze hologramy kolekcjonerskie na legitymację 31.03.20 – sprawdź


Co istotne, hologramy na legitymację studencką uprawniają do zniżek nie tylko w komunikacji, ale również do rabatów w teatrach, muzeach, sklepach odzieżowych czy siłowniach. Często jednak naklejki ELS kojarzą się przede wszystkim z przeżyciami z czasów studenckich, a są nimi kolekcjonerzy hologramów. Oryginalna pasja stała się bardzo popularna praktycznie w całej Polsce, również w miastach, takich jak m.in. Warszawa, Łódź, Poznań, Gdańsk, Gdynia, Sopot, Bydgoszcz, Kraków, Katowice, Szczecin czy Opole. Atrakcyjne ceny i ekspresowa wysyłka zachęcają do poszerzania zbiorów naklejek na ELS. Pomimo tego, że nie można używać hologramów jak autentycznych, są to oryginalne przedmioty, poszukiwane przez prawdziwych pasjonatów pamiątek i znaczków.